Extrémne premeny cover

MARKIZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Silvia sa zmenila radikálne: Prezradila, prečo si siahla na dno a trpela bulímiou!

05. 11 2020 14:00 | kf
Silviina neuveriteľná zmena
Silviina neuveriteľná zmena Foto: Súkromný archív SO
Často chodí na túry
Dnes si už oblečie vysnívané veci
Pohľad do zrkadla je úplne iný

Silvia je konečne spokojná sama so sebou.

Silvia si prežila počas roka naozaj ťažké chvíle, od obezity až po bulímiu. Tento problém sa jej však, našťastie, podarilo vyriešiť pomocou psychologičky, ktorá je k dispozícii pre každého účastníka v Extrémnych premenách.

„Bola som splnením cieľa priam posadnutá, začala som byť v jedle ešte opatrnejšia a zrazu prišiel zlom. Zistila som, že mám po každom jedle výčitky a strach. Upäla som sa na číslo na váhe natoľko, že som sa vážila takmer po každom pohári vody. Nie som človek, ktorý by dokázal dlhodobo hladovať a vzhľadom na intenzitu, s akou som trénovala, to ani nebolo možné. Skúsila som to raz, dvakrát, trikrát a zrazu to zafungovalo. Keďže som chodila spať s váhou takmer nižšou, akú som mala ráno, mala som pocit, že to funguje. A potom prišiel zlom. Keďže moje telo kvôli zvracaniu nedostávalo živiny, ktoré potrebovalo, bolo to, akoby som nejedla vôbec, a tak prichádzali stavy takzvaného vlčieho hladu. Vtedy som sa najedla a celý kolotoč sa opakoval dokola a dokola. Po prevalení tohto problému ma čakala konzultácia s psychologičkou Silviou a Mišom Páleníkom, a s ich pomocou sa mi podarilo vrátiť pomaly naspäť k strave, no stálo ma naozaj veľa úsilia opäť prinútiť telo chudnúť,“ prezradila Silvia.

premena10B.jpg
Foto: TV Markíza
 

Dnes sa už cíti lepšie, ale stále si musí dávať pozor, aby sa do toho opäť nedostala. „Či som zvládla skončiť zo dňa na deň? Nie. Potrebovala som nejaký čas. Ani dnes nemám vyhraté. Stále mám dni, kedy stravu nezvládnem a zjem toho priveľa. Sú to momenty, kedy som schopná zajedať kyslé uhorky šľahačkou a zemiaky nutelou. Avšak potom ma čaká zopár tvrdých tréningov alebo zopár hodín behu, aby som to napravila,“ hovorí mladá účastníčka premien.

Silviina momentálna váha je 72 kg, stále je to pre ňu ďaleko od tej vysnívanej

Silvii sa upravili počas šou vzťahy aj s rodičmi a je rada, že sú jej oporou a že ju podporovali aj počas ťažkého roka. Po dlhšom uvážení dala výpoveď v práce a momentálne má dve úplne odlišné zamestnania. „Prvá je trochu komická, keďže pracujem v občerstvení, v kebabe. Zo začiatku som mala mierne obavy, no verte mi, že po týždni už som na kebab nemala ani chuť. Moja druhá a pre mňa podstatne dôležitejšia práca je u Barbory vo fitku, kde som sa začala venovať ľuďom s rovnakým problémom, ako som mala ja. Tesne po operácii som si spravila aspoň kurz fitnestrénera, no najviac informácií čerpám zo skúseností, ktoré mám. Nechtom sa venujem už len okrajovo ako koníček, no snažím sa v nich stále viac zdokonaľovať,“ prezradila Silvia.

Hoci sa dlho stránila vzťahom, dnes si to už vie predstaviť

Silvia bola ešte pred rokom veľmi uzavretá a sama tvrdila, že vzťah nepotrebuje. Dnes je to už inak. „Predstavu vzťahu si pomaly pripúšťam, avšak nemám v pláne sa po nejakom zúfalo vrhnúť. Momentálne svoj čas trávim tak, ako som nikdy nemohla. Okrem športu a práce sa naplno venujem turistike, ktorú milujem. Takže moja najnovšia výhovorka je, že na chlapa nemám čas. Jedine, že by sme mali naozaj rovnaké záujmy,“ hovorí s úsmevom.

Ak túžite schudnúť, pomôžeme vám! Prihláste sa do Extrémnych premien cez náš formulár. Nájdete ho tu.

Komentáre (0)