Extrémne premeny cover

MARKIZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Odborníci z Extrémnych premien to povedali narovinu: Toto sú ich najväčší favoriti!

28. 11 2020 10:00 | kf
Odborníci z Extrémnych premien
Odborníci z Extrémnych premien Foto: TV Markíza

Prezradili, komu najviac fandili v poslednej sérii.

Najviac času s účastníkmi poslednej série Extrémnych premien trávili práve odborníci. Tí dohliadali na to, aby chudnutie malo bezpečný priebeh nenastali žiadne komplikácie. Každý z nich si vytvoril blízky vzťah s jednotlivými účastníkmi a po skončení šou nám prezradili, komu najviac držali palce.

MUDr. Adela Penesová, PhD.

Veľmi ma prekvapil Milan Varga, pozitívne, a to hneď z viacerých hľadísk: napriek extrémnej obezite mal neuveriteľne nízky celkový cholesterol 2,0 mmol/l. S nižším som sa ešte u nikoho nestretla. A o nič menej prekvapivé bolo, že hoci v živote nešportoval, v šou trénoval veľmi poctivo a bez reptania. Keď som rozmýšľala, ako je to možné, pripísala som to tomu, že ako klavirista bol zvyknutý na disciplínu a rešpektovanie autorít. Keď som sa ho spýtala, či aj keď práve nehrá, mu v hlave znie hudba, povedal, že áno. Prof. Hatala, kardiológ a arytmológ, hovorí, že istý druh hudby dokáže dokonca synchronizovať srdcovú pulzáciu a rytmus srdca. Hovorí sa o Mozartovom efekte, hudba má pozitívny vplyv na organizmus. Nie nadarmo je muzikoterapia liečebno-preventívna metóda, no využíva sa, žiaľ, nie dostatočne.

TIP na článok: Šanca aká tu ešte nebola: Odborníci pomôžu účastníkom Extrémnych premien schudnúť aj po šou!

Mgr. Michal Páleník

Rekordmanom je pre mňa v pozitívnom zmysle Stano Zeman. Stanovi sa podarilo takmer počas celého roka dodržiavať moje pokyny skoro do bodky. Je jediným z účastníkov, ktorého som ešte aj na polročnom bootcampe videl na raňajkách o siedmej ráno s váhou, aby si vedel navážiť presné porcie jedál. Samozrejme, nie je cieľom nútiť účastníkov celý život vážiť si jedlá, to by bolo nepraktické. Postupom času dostanú správne porcie „do oka“ a stačí jedlo raz za čas prevážiť. V tomto zmysle však u Stana neexistovalo urobiť niečo na 70 %. Pokiaľ sa Stano do niečoho pustil, tak to zväčša robil na 105 %. Ako sa hovorí, mal to v hlave vyrovnané.

Maroš Molnár

Pre mňa je rekordmanom každý jeden z nich. Keby som si však mal vybrať, mám štyroch favoritov. Vyzdvihol by som Julianu Kužmovú, Stana Zemana, Milana Vargu a Evu Bardiovskú. Všetci sú na rovnako vysokej úrovni, pretože všetci dosiahli veľké veci. Premena nie je iba o chudnutí, ale aj o celkovej zmene životného postoja. A im sa podarilo urobiť tento nesmierne dôležitý čin. Zmenili svoje myslenie, prístup k životu, k jedlu. Preto sú pre mňa víťazi. Aj ostatní to zvládli, ale títo to zvládli takmer na 100 %.

Ak túžite schudnúť, pomôžeme vám! Prihláste sa do Extrémnych premien cez náš formulár. Nájdete ho tu.