MARKIZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Prvé natáčanie počas koronakrízy. Čomu musel čeliť štáb počas nahrávacích dní?

29. 05 2020 12:00 | kf
Extrémne premeny
Extrémne premeny Foto: TV Markíza
Testovanie COVID-19 pred natáčaním
Testovanie COVID-19 pred natáčaním
Testovanie COVID-19 pred natáčaním

Televízia Markíza prvýkrát nakrúcala po vypuknutí pandémie. Takto vyzeral ich natáčací deň.

Pre epidémiu sa produkcia seriálov a relácií na Slovensku musela pozastaviť. Ani Televízia Markíza nechcela riskovať zdravie štábu a účinkujúcich. Aj keď mnohé relácie boli predtočené, jesenné premiéry je potrebné pripraviť už počas leta. Keďže situácia sa od marca na Slovensku výrazne zlepšila, vláda postupne uvoľňuje opatrenia. Práve vďaka nim sa podarilo natočiť finálové časti obľúbenej relácie.

Čo všetko musel zmeniť štáb v Extrémnych premenách?

Predpokladom na výrobu a vysielanie programov sú priaznivé podmienky z pohľadu bezpečnosti pri nakrúcaní. Okrem všeobecne platných pravidiel Markíza prijala aj vlastné prísne hygienické pravidlá s detailnými bezpečnostnými opatreniami. Vďaka nim mohli režiséri zahájiť dotočenie epizód ďalšej série Extrémnych premien. Hoci niektoré opatrenia spôsobili menšie ťažkosti počas natáčania a plánovaná výroba sa predĺžila o mesiac, štáb ukážkovo zvládol všetky zmeny.

Alexandra Dubovská, šéfproducentka TV Markíza, nám prezradila, čo bolo pre nich najnáročnejšie počas nakrúcania a akými zmenami prešli finálové časti relácie.

 

Komentáre ( 0)