Extrémne premeny cover

MARKIZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Vážil takmer 300 kíl: Po extrémnom schudnutí prehovoril o sexuálnom živote!

27. 09 2017 06:00 | nb
Ján Hodoň pred rokom a dnes
Ján Hodoň pred rokom a dnes Foto: TV Markíza
Ján Hodoň dnes
Ján Hodoň s rodinou
Ján Hodoň s Chrisom a Heidi Powellovcami

Ján si užíva životné slasti, ktoré si kvôli váhe roky odopieral.

Ján Hodoň v Extrémnych premenách schudol 175 kilogramov a začal nový život. Začal sa aktívne venovať rodine, má záľuby a najmä, už mu nehrozí, že zomrie. Jeho takmer 300-kilové telo fungovalo na hranici života a smrti. Dnes je Jano úplne iný človek, ktorého baví život a nič mu nebráni v tom, aby sa venoval najbližším.

„Konečne sa môžem plnohodnotne venovať rodine a vrátiť im to, ako sa o mňa celé roky doslova starali. Obmedzoval som ich a viem, že tie roky už nevrátim, ale budem sa im to snažiť vynahradiť,“ hovorí kriticky.

S extrémnou obezitou naozaj nemohol robiť nič - bicyklovanie, prechádzky či dovolenka boli preňho nemožné. Dnes to postupne dobieha. Po dlhých rokoch boli dokonca všetci spoločne na čučoriedkach - zohnúť sa Janovi už nerobí žiadny problém.

Zlepšil sa aj jeho intímny život. Keďže posledných 20 rokov bol extrémne obézny, výrazne sa to zmenilo aj za dverami spálne. „Môj sexuálny život pred Extrémnymi premenami a po nich sa nedá ani porovnať. Je to super.“ 

A čo bola za ten rok pre Jana najväčšia výzva? „Najťažšie bolo skĺbiť prácu a chudnutie. V týchto veciach mi pomohli hlavne manželka, brat, sestra. Bez nich by som asi nedal až toľko kilogramov,“ hovorí bývalý obézny podnikateľ, z ktorého je dnes štíhly tréner.

Jana vlastný pokrok motivoval natoľko, že sa rozhodol pomáhať iným a zúročiť svoje skúsenosti. Okrem toho, čo sa naučil v šou od trénera a výživového poradcu, si sám urobil trénerský kurz. "Konečne mám prácu, ktorá ma baví a napĺňa. Chcem pomáhať ľuďom s takým problémom, ako som mal ja,“ hovorí Jano a vie, že život v obéznom a chorom tele je minulosť.

Nestihli ste si pozrieť Extrémne premeny s Janovou premenou? Sledujte ich zadarmo v našom videoarchíve alebo priamo TU: