MARKIZA • STREDA • 20:30

Takúto váhu ešte Maroš nevidel. Ak Jano neschudne, zomrie!

26. 09 2017 06:00 | nb
Ak Ján neschudne, môže zomrieť
Ak Ján neschudne, môže zomrieť Foto: TV Markíza
Ján Hodoň mal počas chudnutiazdravotné komplikácie
Ján Hodoň mal počas chudnutiazdravotné komplikácie
Jána Hodoňa lekárske vyšetrenie vydesilo

Kvôli obezite nemôže chodiť, spať ani dýchať.

Ján Hodoň sa do Extrémnych premien prihlásil s váhou 287 kilogramov. Má len 37 rokov, dve dcéry a milujúcu manželku, no nadváha ich pripravila o kvalitný život. Spolu nemôžu robiť vôbec nič. Mladý podnikateľ sa zadýcha už len pri chôdzi z domu do auta. Jeho život je na vlásku a telo nevládze fungovať. Najhoršie sú na tom pľúca.

"Kvôli obezite sú obmedzené pohyby bránice a pľúca sa nerozvinú v takej miere, ako by mali. Keď s tým teraz nezačnete niečo robiť, máte veľmi vysoké riziko skráteného života," hovorí doktorka Michaela Sásiková, ktorá vo svojej praxi ešte nevidela pacienta s takou extrémnou obezitou. Kvôli tomu dokonca nemohla vykonať niektoré vyšetrenia.

"Počúvalo sa mi to veľmi zle, prišiel strach o život," hovorí Jano, ktorého lekárska správa vydesila. No silnejší než strach je jeho cieľ - spoločný tanec s dcérou na jej stužkovej. Okrem toho túži majiteľ autobusovej dopravy zmestiť sa za volant autobusu, alebo letieť na dovolenku, keďže do sedadla lietadla sa momentálne nevojde. Zvládne to všetko aj napriek vážnym zdravotným komplikáciám?

 

Sledujte, ako sa zmení Janovi život v Extrémnych premenách v utorok 26. septembra o 20.30 na Markíze!

 

Komentáre ( 0)