MARKIZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA

Extrémne schudnutie má následky. Čo robiť s ovisnutou kožou?

29. 01 2019 15:00 | nb
Predoperačné vyšetrenie Jána Hodoňa
Predoperačné vyšetrenie Jána Hodoňa Foto: TV Markíza
Monika Večerková
Ján Hodoň pred premenou vážil 287 kg
Milan Šilhavík

Nadbytočná koža po dramatickom schudnutí je na obtiaž. Nemusí to tak ostať navždy.

Účasť v šou Extrémne premeny, to nie je len o chudnutí a cvičení pod vedením odborníkov. Po vybratí do šou sa práve tréner a výživový poradca venujú chudnúcim veľmi intenzívne, ale tam to ani zďaleka nekončí. To najnáročnejšie začne až po účasti v boot campe, kedy sú chudnúci odkázaní už aj sami na seba.

Napriek tomu, že sú stále pod drobnohľadom trénera a absolvujú pravidelné váženia, neznamená to istú výhru - teda klesajúcu ručičku na váhe. Najväčší boj sa začne až vtedy, keď musia vzdorovať chutiam na zbytočné kalórie alebo bojovať proti lenivosti. Sami a bez kamier.

Keď sa im však podarí schudnúť, ich ďalší osud je v rukách jediného človeka - plastického chirurga Martina Boháča. Po schudnutí niekoľkých desiatok kíl je totiž veľkým problémom ovísajúca koža, ktorá je nielen neestetická, ale hlavne veľmi zavadzia pri pohybe.

Martin Boháč je plastickým chirurgom so špecializáciou práve na tento druh operácií a práve jeho sme sa pýtali na to, ako si spomína na prvý ročník úspešnej šou. Kto je najvýraznejšou postavou, koho operácia bola najnáročnejšia a aký je rozdiel medzi priberaním žien a mužov?

Ak aj vy trpíte nadváhou a chceli by ste sa prihlásiť do šou Extrémne premeny, môžete tak spraviť vyplnením formulára na casting.markiza.sk. Aj vám možno doktor Boháč pomôže pred ročným vážením získať telo o akom snívate. Okrem dobrého zdravotného stavu u lekára zaváži aj jeden ďalší faktor. Pozrite si video:

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Extrémne premeny Slovensko - v utorok, 4. decembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na