MARKIZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA

Pravda o závislosti od jedla: Odborníčka radí, ako sa zbaviť večného jo-jo efektu

19. 01 2019 12:00 | nb
Vďaka Extrémnym premenám schudli účastníci desiatky kíl.
Vďaka Extrémnym premenám schudli účastníci desiatky kíl. Foto: TV Markíza

Chudnutie a priberanie je pre mnohých večný boj.

Chudnutie je pre niektorých z nás večnou témou. A kým niekoho trápi len pár kíl navyše, pre druhých je nadváha vážnym problémom. Pravdou však je, že vo veľa prípadoch je rastúca ručička na váhe len sprievodným znakom niečoho oveľa vážnejšieho, čo začína už v hlave.

Terapeutka Jana Žemličková sa v Teleráne pokúsila objasniť, prečo vlastne nadváha vzniká. Ide v podstate o závislosť od jedlea ktorá je pre mnoho ľudí kolobehom nesprávnych návykov. Funguje to približne takto: "Ja mám vnútorný pokoj vtedy, keď sa nasýtim. Ak tento kolobeh začnem nekontrolovateľne opakovať, stanem sa závislým. Ale jesť treba, otázkou však je, koľko kalórií prijmeme," hovorí lekárka.

Tento problém sa síce dá upraviť cvičením, no nestačí to. Podľa odborníčky treba zmeniť mechanizmy v hlave, inak hrozí, že sa aj za 15-20 rokov človek vráti naspäť. "Ak nezmení nastavenie v hlave, stále je v ohrození," dodáva.

Viac sa dozviete vo videu:

 

Trpíte veľkou nadváhou a chcete konečne udržateľne schudnúť? Získajte späť zdravie, kondíciu a sebavedomie! Prihláste sa do ďalšieho ročníka Extrémnych premien. Vyplňte prihlasovací  formulár na casting.markiza.sk.

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Extrémne premeny Slovensko - v utorok, 4. decembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na
/* associated find node 'Aktuálne' */